TYSIĄCTysiąc jak sama nazwa wskazuje jest głównym celem dla zawodników. Tyle punktów należy zdobyć aby wygrać grę. Do gry potrzebna jest mała talię, która składa się z kart od 9 do Asa. To ile kart dostaną poszczególni zawodnicy uzależnione jest od ich ilości.Czym więcej ludzi tym mniej kart dostaje każdy z nich. Gracze zakrywają karty, które dostali w rozdaniu przed innymi zawodnikami. W kolejnej rozgrywce karty rozdaje osoba, która siedzi na lewo od tego gracza, który rozdawał na początku. Bardzo ważne jest aby karty były dobrze potasowane. Zawodnik, który będzie rozdawał karty powinien zaproponować osobie siedzącej obok przełożenie talii.

Przy rozdawaniu kart należy pamiętać o odłożeniu trzech kart na musa. Nie mogą to być karty z początku i końca talii gdyż ktoś może je widzieć i znać ich wartości. Karty odłożone na musa muszą pochodzić ze środka talii. Dobrze jest, gdy karty nie są wyciągane jedna po drugiej. Należy to rozłożyć na trzy części. Można zaproponować, że karta na musa będzie odkładana po karcie położonej dla siebie albo dla któregoś z pozostałych zawodników.

Gdy karty będą już rozdane zawodnicy przechodzą do licytacji. Gracz sprawdzają ile punktów są w stanie wyciągnąć z kart, które mają w dłoni. Za Asy oraz meldunki dolicza się ich wartość punktową. Przy liczeniu gracz może doliczyć inne karty w tym samym kolorze co meldunek.

Licytację zaczyna osoba, która siedzi po lewej stronie rozdającego komendą - Sto. Jest to wartość niezmienna. Nie ma większego znaczenia co dany zawodnik rzeczywiście ma w kartach. Następny gracz może powiedzieć: Sto dziesięć lub sto czterdzieści jeżeli chce zablokować pozostałych zawodników. Musi się jednak upewnić czy byłby w stanie wziąć taką właśnie liczbę punktów. Zawodnicy mogą ustalić między sobą, że będą przebijali się o maksymalnie dziesięć oczek lub inną ustaloną liczbę. Jeżeli ktoś chce licytować więcej niż 120 powinien posiadać w ręce odpowiedni meldunek. Każdy zawodnik ma również prawo do zakończenia gry i spasowania. Po takim ruchu gracz nie może już dalej licytować.

Po licytacji zawodnik, który siedzi na musiku odkrywa te karty i przekazuje je grającemu. Grający Rozdaje po jednej karcie reszcie zawodników i dzięki temu wszyscy mają ich osiem. Gracz, który wcześniej siedział na musiku wypada z rozgrywki.

Następną po fazie licytacji jest faza meldunków. Meldunek jest to Dama i Król w tym samym kolorze. Meldunki przyjęły rożne wartości w zależności od regionu. Na Górnym Śląsku i Wielkopolsce liczy się je inaczej niż w pozostałych częściach kraju.

Następnie kartę kładzie zawodnik grający. Kolejni zawodnicy grają na tę kartę dopasowując swoje karty koloru. Lewa wygrywa zawodnik, którego karta była najwyższa. Bierze wszystkie karty i teraz on wykłada kartę na środek. Gra ciągnie się tak długo aż któryś z graczy przekroczy 1000 punktów.