KIERKIKierki to gra, która w Polsce ma bardzo bogatą tradycję.Jest to gra dla 4 osób.Kierki to jedna z najstarszych polskich gier. Kiedyś gra nazywana była chapanką.Obecnie istnieje wiele odmian tej gry w zależności od regionu kraju. Również od tego gdzie jest rozgrywana różni się niek tórymi zasadami. Zazwyczaj są to niewielkie różnice więc nie ma większego problemu z rozegraniem partii w innej części kraju. Gracz ma do wykonania dwa główne zadania - unikanie zbierania kart punktowych albo zbieranie ich wszystkich. Karty, za które zawodnik dostaje punkty to walety, damy i króle.

Unikanie pobierania punktowych kart jest najważniejszą zasadą tej gry. Nazwa kierki wywodzi się od zestawu gier, z których największą popularnością cieszą się kierki polskie, greckie, amerykańskie, francuskie i angielskie.

Gdy karty zostały rozdane jeden z graczy podaje 3 swoje karty innemu graczowi. Z kolei następny gracz wybiera swoje karty które chce oddać zanim dostanie je od innego gracza. Rozgrywkę zaczyna ten gracz, który w swoich kartach posiada dwójkę trefl. Każdą lewę zdobywa zawodnik posiadający najwyższą kartę tego samego koloru co karta rozpoczynająca lewę. Należy grać tak aby nasze karty były dopasowane do koloru. Po zakończeniu partii każdy zawodnik dostaje jeden punkt za zebranego kiera a 13 punktów dostaje ten gracz, który zdobył damę pik. jedyny wyjątek stanowi tutaj zgarnięcie wszystkich punktowanych kart. W zależności od tego, w którą wersję gry gramy, zdobywcy premii odpisuje się 26 punktów lub wszystkim jego przeciwnikom dopisuje się owe 26 punktów. W przypadku gdy któryś z graczy przekroczy 100 punktów następuje koniec gry a jeżeli nie ma takiego zawodnika zaczyna się nowe rozdanie.

Gra jest bardzo prosta i dostarcza wiele zabawy. Na wspomnianych turniejach mimo, że czuje się ducha rywalizacji panuje niezwykle przyjazna atmosfera.